Zalety technologii szkieletowych

Zdrowy dom

Główny budulec naszych domów to drewno i wełna skalna. Drewno od wieków służy ludziom jako naturalny surowiec budowlany. Stwarza niepowtarzalny mikroklimat wnętrza budynku i posiada zdolność do samoregulacji wilgotności natomiast wełna skalna to zwłókniane w procesie produkcji naturalne skały bazalt i garbo.
Procentowo na świecie większość domów mieszkalnych to konstrukcje z drewna a technologia budowy szkieletowej jest bardzo rozpowszechniona

Energooszczędność

Grubość ściany zewnętrznej w budynku pasywnym wynosi 46 cm z czego 43 cm stanowią materiały izolacyjne.Dzięki temu osiągamy współczynnik przenikania ciepła dla ścian na poziomie U = 0,09 W/(m2.K)  W podobny sposób ocieplamy również dach oraz fundamenty co zapewnia doskonałą izolację budynku, niskie koszty eksploatacji i pozwala zaoszczędzić kilka tysięcy złotych rocznie. Podobną technologię stosujemy w budynkach energooszczędnych.

Czas budowy

Na przygotowanym wcześniej fundamencie lub płycie samonośnej. Budowa domu w stanie surowym zamkniętym trwa ok 1 miesiąca. A w stanie deweloperskim około 3 miesiące.
Technologia pozwala na realizację również w okresie zimowym.

Rozbudowa i modernizacja

Dom szkieletowy można łatwo rozbudować i powiększyć a wewnętrzne ściany działowe dowolnie ustawiać bez narażania się na większe koszty

Stabilność konstrukcji

Konstrukcja domu skręcana jest na wczepy, śruby, wkręty i łączniki. Setki różnych łączeń powodują bardzo stabilną konstrukcję przy zachowaniu elastyczności ścian na ewentualne wstrząsy.

Zwiększona ognioodporność

Drewno dla opóźnienia palności jest strugane, fazowane oraz impregnowane przeciwzapalnie i przeciwgrzybicznie.Profile konstrukcji nośnej budynku są ukryte w wełnie mineralnej ,która zachowuje właściwości ognioodporne przy 6000 stopni .