najważniejszy składnik odpowiedzialny za trwałość i stabilność konstrukcji. Drewno suszone komorowo , czterostronnie strugane ,fazowane, Impregnowane przeciwgrzybicznym i przeciwogniowym preparatem- posiada certyfikat wytrzymałościowy oraz certyfikat FSC
Wymogi jakościowe i energooszczędność skłoniły nas do produkcji domów szkieletowych z zastosowaniem belki dwuteowej. Belka dwuteowa jest to produkt zaawansowany technologicznie, charakteryzuje się dużo większą wytrzymałością i jest stabilniejszy od zwykłej belki drewnianej. Ponadto nie paczy się, nie pęka i pozwala na budowę krokwi,stropów z redukowaniem mostków termicznych.
Duża wytrzymałość na obciążenia pozwala realizować projekty o większych rozpiętościach stropów
elementy konstrukcji przenoszące ciężar (podciągi, nadproża) wykonane są z drewna klejonego warstwowo dla zwiększenia ich wytrzymałości i stabilności.
element na którym spoczywa całość konstrukcji.Drewno poddawane jest podciśnieniu a następnie wtłaczany jest impregnat pod ciśnieniem 10 bar.
bogata gama kolorów na ciepłym profilu Brugmaan,Veka o przenikalności 0,6W/mK zapewnia znakomitą energooszczędność budynku ,oraz izolację akustyczną.
podstawowy składnik ocieplenia naszych domów,w przeciwieństwie do sztucznego, syntetycznego styropianu jest produktem naturalnym, ciepłym i ognioodpornym.
ważny składnik budynku odpowiedzialny za szczelność i paro przepuszczalność konstrukcji Stosowanie membrany o wodoszczelności w klasie W1 i współczynniku. Paro przepuszczalności Sd-0,02m zapewnia doskonałe uszczelnienie i oddychanie konstrukcji.
stosujemy system rynien stalowych Flamingo posiadający 30 letnią gwarancję. Kolorystykę dobieramy indywidualnie.
System rekuperacji zapewnia odzysk energii/ciepła z powietrza, które w tradycyjnych systemach wentylacyjnych bezpowrotnie ucieka. Świeże powietrze zasysane jest z zewnątrz, następnie przechodzi przez wymiennik ciepła rekuperatora ogrzewając się dotemperatury powietrza usuwanego z wnętrza budynku i nawiewane jest do pomieszczeń. Przy zastosowaniu rekuperacji powietrze w pomieszczeniach wymieniane jest 3-5 razy w ciągu godziny.
Rekuperacja gwarantuje:
system, który wykorzystując energię gruntu pozwala na podniesienie/obniżenie temperatury dostarczanego do budynku powietrza. Służy jako wspomaganie wentylacji budynków. Ze względu na szereg korzyści jakie za sobą niesie, ten element wentylacji zyskuje na popularności i stanowi ciekawą alternatywę dla klimatyzacji.
Do najważniejszych korzyści wynikających z instalacji gruntowego wymiennika cieplnego zaliczamy:
Przy zastosowaniu połączenia Rekuperacji z gruntownym wymiennikiem ciepła jesteśmy w stanie uzyskać doskonały mikroklimat wnętrza przy niskich kosztach utrzymania.