Stosowane Materiały

Domy energooszczędne to zaawansowana technologia gdzie liczy się dokładność wykonania i stosowanie materiałów najwyższej jakości.
Aby osiągnąć ten cel stosujemy :

drewno konstrukcyjne 

najważniejszy składnik odpowiedzialny za trwałość i stabilność konstrukcji. Drewno suszone komorowo , czterostronnie strugane ,fazowane, Impregnowane przeciwgrzybicznym i przeciwogniowym preparatem- posiada certyfikat wytrzymałościowy oraz certyfikat FSC

belki dwuteowe

Wymogi jakościowe i energooszczędność skłoniły nas do produkcji domów szkieletowych z zastosowaniem belki dwuteowej. Belka dwuteowa  jest to produkt zaawansowany technologicznie, charakteryzuje się dużo większą wytrzymałością i jest stabilniejszy od zwykłej belki drewnianej. Ponadto nie paczy się, nie pęka i pozwala na budowę krokwi,stropów z redukowaniem mostków termicznych.
Duża wytrzymałość na obciążenia pozwala realizować projekty o większych rozpiętościach stropów

drewno klejone warstwowo

elementy konstrukcji przenoszące ciężar (podciągi, nadproża) wykonane są z drewna klejonego warstwowo dla zwiększenia ich wytrzymałości i stabilności.

podwalina impregnowana ciśnieniowo

element na którym spoczywa całość konstrukcji.Drewno poddawane jest podciśnieniu a następnie wtłaczany jest impregnat pod ciśnieniem 10 bar.

okna trójszybowe

bogata gama kolorów na ciepłym profilu Brugmaan,Veka o przenikalności 0,6W/mK zapewnia znakomitą energooszczędność budynku ,oraz izolację akustyczną.

wełna mineralna

podstawowy składnik ocieplenia naszych domów,w przeciwieństwie do sztucznego, syntetycznego styropianu jest produktem naturalnym, ciepłym i ognioodpornym.
 
 

membrana paroprzepuszczalna

ważny składnik budynku odpowiedzialny za szczelność i paro przepuszczalność konstrukcji Stosowanie membrany o wodoszczelności w klasie W1 i współczynniku. Paro przepuszczalności Sd-0,02m zapewnia doskonałe uszczelnienie i oddychanie konstrukcji.

 

rynny

stosujemy system rynien stalowych Flamingo posiadający 30 letnią gwarancję. Kolorystykę dobieramy indywidualnie.

rekuperacja

System rekuperacji zapewnia odzysk energii/ciepła z powietrza, które w tradycyjnych systemach wentylacyjnych bezpowrotnie ucieka. Świeże powietrze zasysane jest z zewnątrz, następnie przechodzi przez wymiennik ciepła rekuperatora ogrzewając się dotemperatury powietrza usuwanego z wnętrza budynku i nawiewane jest do pomieszczeń. Przy zastosowaniu rekuperacji powietrze w pomieszczeniach wymieniane jest 3-5 razy w ciągu godziny.


Rekuperacja gwarantuje:

 • Dużo wyższy komfort, lepsze samopoczucie, zdrowszy sen
 • Świeże powietrze w sypialniach i pokojach dzieci przez całą dobę (również w nocy), bez otwierania okien (również w zimie) bez wychładzania pokoju (nie ma potrzeby wietrzenia pomieszczeń).
 • Nawiewane powietrze jest filtrowane (mniej alergenów, pyłków i kurzu w powietrzu).
 • Niższe koszty ogrzewania domu (nawet o 30%).
 • Podwyższenie standardu budynku.
 • Obniżenie zawartości wilgoci w powietrzu wewnętrznym: brak pleśni, grzybów na ścianach.

gruntowy wymiennik ciepła

system, który wykorzystując energię gruntu pozwala na podniesienie/obniżenie temperatury dostarczanego do budynku powietrza. Służy jako wspomaganie wentylacji budynków. Ze względu na szereg korzyści jakie za sobą niesie, ten element wentylacji zyskuje na popularności i stanowi ciekawą alternatywę dla klimatyzacji.


Do najważniejszych korzyści wynikających z instalacji gruntowego wymiennika cieplnego zaliczamy:

 • ogrzanie powietrza w sezonie zimowym,
 • ochłodzenie powietrza w sezonie letnim,
 • redukcję bakterii, pyłków, kurzu,
 • dowilżenie powietrza w sezonie zimowym,
 • osuszenie powietrza w sezonie letnim,
 • niskie koszty utrzymania

Przy zastosowaniu połączenia Rekuperacji z gruntownym wymiennikiem ciepła jesteśmy w stanie uzyskać doskonały mikroklimat wnętrza przy niskich kosztach utrzymania.