Domy energooszczędne

Płyta Fundamentowa

ocieplona styropianem  EPS-100 (10 cm)

Przenikalność termiczna U- 0,35 W/(m2.K)

Ściana zewnętrzna

grubość 36 cm. Wełna mineralna-33cm

Przenikalność U-0,12 W/(m2.K)

Dach

grubość 36. Wełna 35 cm

Przenikalność U- 0,11 W/(m2.K)

dwie szczelne membrany paro i wiatroizolacyjna

Okna

okna trójszybowe –U- 0,6 W/(m2.K)

W domach energooszczędnych zmniejszyliśmy nieco grubości przegród przez co współczynnik przenikalności jest wyższy ale nadal gwarantuje znakomitą izolacje termiczną.

Budynek energooszczędny
poprzez zastosowane odpowiednich rozwiązań może być eksploatowany przy mniejszym zużyciu energii termicznej przeznaczonej do ogrzewania domu. Jest on zdecydowanie tańszy w eksploatacji niż dom wybudowany w technologii tradycyjnej (murowanej). Nasze domy są przyjazne dla środowiska.

Jednym z ważniejszych elementów budowy jest zlikwidowanie mostków termicznych i izolacja termiczna przegród zewnętrznych. Tak jak w przypadku budownictwa pasywnego ważna jest zwarta bryła budynku bez dużej ilości załamań dachu, wykuszy czy balkonów. Takie rozwiązanie zmniejsza koszty budowy. Nie bez znaczenia jest również właściwe umieszczenie budynku na działce. Dom energooszczędny od strony południowej powinien być bardziej przeszkolony aby czerpać ciepło z energii słonecznej.

Z roku na rok coraz popularne staje się stawiane domów w technologii szkieletowej a koszt budowy 100 metrowego domu nie przekracza kosztów zakupu o połowy mniejszego mieszkania.

Domy o konstrukcji drewnianej budowane przez naszą firmę są równie trwałe i odporne jak domy murowane. Zapewniają jednak dużo lepszy komfort życia, doskonały mikroklimat we wnętrzu budynku oraz właściwości izolacyjne. Możemy zatem stwierdzić, że budowa domu energooszczędnego to opłacalna inwestycja.

W Europie przyjęło się, że za dom energooszczędny uważa się budynek, którego zapotrzebowanie jest większe niż 15 W/(m2.K).

Decydując się na budowę domu energooszczędnego inwestor może skorzystać z programu dopłat NF40 opracowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz ubiegać się o zwrot części poniesionych kosztów. Dotacja wynosi 30 000 zł brutto.